PRIREDITVE 2016

8. januar, 18.00:
Akademija ob spominskem dnevu občine Slovenska Bistrica

9. januar, 11.00:
Komemoracija pri Treh žebljih

15. januar, 12.00:
Županov sprejem za prostovoljce

28. januar, 18.00:
Predstavitev knjige Milan Kučan, prvi predsednik

30. januar, 11.00:
Županov sprejem za mažoretke

 

5. februar, 19.00:
Akademija s podelitvijo Romihovih priznanj ob Slovenskem kulturnem prazniku

11. februar, 12.00:
Ekskurzija v Narodno galerijo

16. februar, 10.00:
Sestanek Skupnosti občin

16. februar, 12.00:
Ekskurzija v Narodno galerijo


5. marec, 9.00:
Velikonočna delavnica izdelovanja pisanic z go. Šafarič

8. marec, 10.00-15.00:
Regijski strokovni posvet: Spodbujanje razvoja socialnega podjetništva in zadružništva v Podravju

11.marec, 10.00-19.00:
Inštitut Jože Pučnik: Simpozij o dr. Jožetu Pučniku

12. marec, 19.00:
Akademija ob občinskem prazniku

15. marec, 16.00:
Okrogla miza: Varnost na javnih prireditvah

18. marec, cel dan:
Etnološka prireditev Cvetni petek – Pozdrav pomladi

24. marec, 18.00:
Zrcalce, zrcalce na steni povej; večer glasbe, poezije in plesa


6. april, 18.00:
Odprtje razstave Čerič

13. april, 9.00:
Delavnica in Pozeleneli grajski škrat (naročen dogodek)

14. april, cel dan:
Konferenca: Evropa za državljane

14. april, 16.00:
Zgodbe iz ateljeja; Otroška gledališka skupina DPD Svoboda Slovenska Bistrica

15. april, 8.00-12.00:
Konferenca: Evropa za državljane

18. april, 10.00:
Delavnica izdelovanja fresk (naročen dogodek)

20. april, 19.00:
Koncert: Arije in dueti iz arhiva grofov Attems

21. april, 19.00:
Brezplačen voden ogled po razstavi “Fotografska družina Čerič”


4. maj, 19.00:
Brezplačen voden ogled po razstavi “Fotografska družina Čerič”

5. maj, 19.00:
Koncert: Živa in Neja s prijatelji

9. maj:
Razstava: Cici umetnije; likovni saloni gradu

13. maj, 19.00:
Zgodbe iz ateljeja; Otroška gledališka skupina DPD Svoboda Slovenska Bistrica

14. maj, 11.00-18.00:
2. Rokodelski praznik

17. maj, 9.00:
Pozeleneli grajski škrat (naročen dogodek)

17. maj, 10.00:
Pozeleneli grajski škrat (naročen dogodek)

19. maj, 19.00:
Zaključni koncert solistov Glasbene šole Slovenska Bistrica

23. maj, 9.00:
Delavnica in učna ura (naročen dogodek)

24. maj, 9.00-13.00:
Doživetje Pohorja – Mlinarjev dan (naročen dogodek)

24. maj, 18.00:
Spominska slovesnost za Marijana Streharja

26. maj, 9.00-13.00:
Doživetje Pohorja – Pastirčkov dan (naročen dogodek)

26. maj, 18.00:
Zaključni koncert orkestrov in zbora Glasbene šole Slovenska Bistrica

27. maj, 8.30:
Delavnica in učna ura (naročen dogodek)

27. maj, 19.00:
Revija malih pevskih skupin


1. junij, 19.00:
Brezplačen voden ogled po razstavi “Fotografska družina Čerič”

1. junij, 20.00:
Koncert Društva medicinskih sester in klapa z Visa

2. junij, 9.00-13.00:
Doživetje Pohorja – Pastirčkov dan (naročen dogodek)

2. junij, 19.00:
Predavanje dr. Ferdinanda Šerbelja: sv. Nepomuk

6. junij, 9.00-13.00:
Doživetje Pohorja – Pastirčkov dan (naročen dogodek)

7. junij, 17.00:
Podpis pogodbe med NK Bistrica in NK Maribor

8. junij, 9.00-13.00:
Doživetje Pohorja – Pastirčkov dan (naročen dogodek)

8. junij, 18.00:
Glasbeni kviz Glasbene šole Slovenska Bistrica (mali park za knjižnico)

9. junij, 9.30-13.00:
Učna ura in obisk Jakčevega mlina ter Ropretrove kovačnice s sušilnico lanu (naročen dogodek)

9. junij, 15.00:
Županov sprejem za športnike

9. junij, 17.00:
Pozeleneli grajski škrat (naročen dogodek)

9. junij, 18.00:
Glasbeni kviz Glasbene šole Slovenska Bistrica

10. junij, 9.00:
Svet regij

14. junij, 9.00-13.00:
Doživetje Pohorja – Pastirčkov dan (naročen dogodek)

15. junij, 9.00-13.00:
Doživetje Pohorja – Pastirčkov dan (naročen dogodek)

16. junij, 9.00-13.00:
Doživetje Pohorja – Pastirčkov dan (naročen dogodek)

18. junij, 18.00:
Poletna muzejska noč

20. junij, 12.00:
Županova petica

21. junij, 9.00-13.00:
Doživetje Pohorja – Pastirčkov dan (naročen dogodek)

23. junij, 13.00:
Svet vzhodne kohezijske regije

23. junij, 20.00:
Koncert Big Banda Glasbene šole Slovenska Bistrica

25. junij, 15.00:
Himna “v živo” – poje pevski zbor Glasbene šole Slovenska Bistrica ob 200-letnici glasbenega šolstva na slovenskem

25. junij, 15.30:
SMC – Posvet z gospodarstveniki in obisk ministra za gospodarstvo g. Počivavška

25. junij, 20.00:
Osrednja proslava ob Dnevu državnosti


4.-8- julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

4. julij, 10.00:
Podelitev spričeval poklicne mature

8. julij, 20.30, cerkev Sv. Treh kraljev na Pohorju: STAROBISTRIŠKI VEČERI
ŽIVA IN NEJA SKRBIŠ – koncert klasične glasbe

11. julij, 10.00:
Podelitev spričeval splošne mature

14. julij, 20.30, Bistriški grad: STAROBISTRIŠKI VEČERI
JEANS IN VISOKE PETKE – Večer Avsenikovih napevov v acapella izvedbi

21. julij, 10.00:
Turško-romunska slikarska delavnica

 

6. avgust, 20.30, Bistriški grad: STAROBISTRIŠKI VEČERI
ANSAMBEL LES CONTRE-SUJETS IZ FRANCIJE – koncert baročne glasbe v okviru Festivala Seviqc Brežice

12. avgust, 20.30, Bistriški grad: STAROBISTRIŠKI VEČERI
PETRA IN SERGEJ IZ ŠOLE PETJA ORFEUS, V DRUŽBI S SAKSOFONISTOM OTOM VRHOVNIKOM, z dueti iz oper in muzikalov ter popularno glasbo

27. avgust, 19.00, Bistriški grad: STAROBISTRIŠKI VEČERI
TRIO EROIKA z gosti Oktetom Planika


2. september, 20.30, Bistriški grad: STAROBISTRIŠKI VEČERI
BILO JE V ŠESTDESETIH – od pesmi Poletna noč do prvega koraka človeka na Luni

8. september
Podobe bistriških domačij

9. september
Podobe bistriških domačij

10. september
Podobe bistriških domačij

14. september, 19.00:
Predstavitev knjige Zdenka Kodriča: Zadnja noč v Teheranu

22. september, 19.00
Koncert učiteljev GŠ Slovenska Bistrica ob 200-letnici glasbenega šolstva na slovenskem

28. september, 19.00:
Koncert ŽPZ DPD Svoboda Slovenska Bistrica


2. oktober, 10.00:
Živ-žav; Društvo Brusnica

5. oktober, 16.30:
DEKD – Odprtje prostorske instalacije

5. oktober, 18.00:
DEKD – Predstavitev knjige Integralna zelena Slovenija

13. oktober, 18.00:
Odprtje razstave “Dedu za petami (Erasmus Darwin, 1731-1802)”, akademske slikarke Maje Šubic

21. oktober, 09.00:
Comenius – Osnovna šola Laporje

22. oktober, 10.00:
Vošnjakov pohod

26. oktober, 13.00:
Slovesnost ob Dnevu spomina na mrtve pri kostnici

 

3. november, 18.00:
Predavanje dr. Ferdinanda Šerbelja o sv. Martinu Turskem

5. november, 10.30:
Predavanje Maje Šubic: Erasmus Darwin, 1731-1802, zdravnik, pesnik, izumitelj, botanik, filantrop

10. november, 16.00:
Sveta maša ob 1700. letnici rojstva sv. Martina Turskega v cerkvi sv. Martina na Šmartnem na Pohorju

10. november, 17.30:
Osrednja slovesnost ob 1700. letnici rojstva sv. Martina Turskega v viteški dvorani Bistriškega gradu

14. november, 17.00:
Odprtje razstave Društva upokojencev Slovenska Bistrica

25. november, 13.00:
Podelitev priznanj in nagrad inovatorjem in jubilantom tovarne Impol


8. december, 18.00:
Odprtje razstave “Lirika črte – dela na papirju” Zdrženja gorenjskih muzejev

10. december, 13.00-19.00:
Praznično grajsko mesto – z ustvarjalnimi delavnicami, Božičkovo pošto in ponudbo prazničnih dobrot, daril, okraskov…

11. december, 13.00-19.00:
Praznično grajsko mesto – z ustvarjalnimi delavnicami, Božičkovo pošto in ponudbo prazničnih dobrot, daril, okraskov…

12. december, 19.00:
Božični koncert Okteta Planika in vokalne skupine Vivere

13. december, 17.00:
Županov sprejem za invalide

17. december, 13.00-19.00:
Praznično grajsko mesto – z ustvarjalnimi delavnicami, Božičkovo pošto in ponudbo prazničnih dobrot, daril, okraskov…

18. december, 13.00-19.00:
Praznično grajsko mesto – z ustvarjalnimi delavnicami, Božičkovo pošto in ponudbo prazničnih dobrot, daril, okraskov…

22. december, 12.00:
Županov sprejem za direktorje javnih zavodov

24. december, 8.00-11.00
Sobotna božična tržnica

27. december, 18.00:
Koncert božičnih pesmi baritonista Matjaža Robavsa in citrarja Tomaža Plahutnika