ARHIV PRIREDITEV 2014

4. januar, 11.00:
Komemoracija pri Treh žebljih

8. januar, 18.00:
Akademija ob spominskem dnevu občine Slovenska Bistrica

22. januar, 18.00:
Terra perzival – Rezonančna platforma za področje turizma

28. januar, 9.00:
Učna ura

30. januar, 18.00:
Odprtje razstave Roka Dragiča



6. februar, 19.00:
Akademija s podelitvijo Romihovih priznanj ob Slovenskem kulturnem prazniku

13. februar, 10.30:
Posvet fundacije Prizma

13. februar, 18.00:
Vošnjakovo leto kulture – Vošnjak kot zdravnik; predavanje dr. Elka Borka

14. februar, 16.00:
Delavnica izdelovanja makronov

21. februar, 16.00:
Pustna delavnica



12. marec, 12.00:
Srečanje kluba direktorjev

12. marec, 19.00:
Akademija ob občinskem prazniku

12. marec, 19.00:
Vošnjakovo leto kulture – Odprtje razstave o Josipu Vošnjaku

13. marec, 11.00:
Comenius – srečanje

14. marec, 13.15:
Comenius – kosilo

18. marec, 18.00:
Predstavitev zbirke receptov Danice Sagadin

21. marec, 20.00:
Capella Carniola – Evropski dan stare glasbe



1. april, 11.00:
Odprtje razstave SŠSB – Projekt Comenius

10. april, 18.00:
Vošnjakovo leto kulture – Vošnjak in narodno buditeljstvo; predavanje dr. Vinklerja



8. maj, 19.00:
Koncert – Manca Izmajlova

12. maj, 18.00:
Društvo likovnikov – posvet

19. maj, 19.00:
Koncert – Živa in Neja Skrbiš

22. maj, 19.00:
Koncert solistov GŠ Slovenska Bistrica

23. maj, 19.00:
Vošnjakovo leto kulture – Vošnjaki, usnjarji iz Šoštanja; predavanje Mirana Aplinca

28. maj, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

29. maj, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

29. maj, 18.00:
Koncert orkestrov GŠ Slovenska Bistrica

30. maj, 17.00:
Odprtje razstave Ljubice Zgonec Zorko

30. maj, 19.00:
Koncert – Male pevske skupine



2. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

4. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

6. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

7. junij, 10.30:
Vaje za Bistriški tabor

7. junij, 17.00:
Koncert učencev klavirja Laure Ajd Chauvel

11. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

12. junij, 12.00:
Novinarska konferenca – Konzorcij Ritoznoj

12. junij, 13.00:
Prireditev Konzorcija Ritoznoj

13. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

13. junij, 10.00:
Novinarska konferenca – Bistriški tabor

13. junij, 12.00:
Županova petica

14. junij, 10.30:
Vaje za Bistriški tabor

15. junij, 19.00:
Koncert – Madrigal

17. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

17. junij, 12.00:
Podpis pisma o nameri + novinarska konferenca

18. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

18. junij, 15.00:
Županov sprejem za športnike

19. junij, 18.00:
Odprtje razstave Andreje Hojnik Fišić

20. junij, 19.00:
Vošnjakovo leto kulture – 1. Bistriški tabor

21. junij, 18.00:
Poletna muzejska noč

23. junij, 11.00-16.00:
RTV – snemanje spota

24. junij, 11.00-16.00:
RTV – snemanje spota

27. junij, 19.00:
Koncert – Šola petja Orfeus

28. junij, 16.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

29. junij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

30. junij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola



1. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

1. julij, 20.00:
Predvolilno soočenje

2. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

3. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

3. julij, 20.00:
Gledališka predstava – Sleparja v krilu

4. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

5. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

6. julij, 18.00:
Španzlova slikarska šola – zaključek

7. julij, 10.00:
Podelitev spričeval poklicne mature

8. julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

9. julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

10. julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

11. julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

14. julij, 10.00:
Podelitev spričeval splošne mature

19. julij, 9.00-11.00:
Društvo paralitikov Slovenije – animacija



9. avgust, 19.00:
20. let Društva vinogradnikov

25. julij, 10.00-12.00:
Delavnica keramike za otroke – CDUO



6. september, 8.00:
Zbor kolesarjev

6. september, 15.00:
90. letnica Čebelarskega društva Slovenska Bistrica

12. september, 18.00:
80. letnica župnika Karla Drofenika

17. september, 10.30:
Novinarska konferenca – Kulturna dediščina

17. september, 17.00:
Osrednja slovesnost ob 100-letnici začetka 1. svet. vojne – odkritje prenovljenih spomenikov 1. svet. vojne na pokopališču na Zgornji Polskavi

23. september, 11.00:
Novinarska konferenca – Rojstvo Evrope

23. september, 12.00:
Podpis partnerske pogodbe sodelujočih v projektu Rojstvo Evrope

25. september, 11.00:
Predstavitev socialnega podjetništva

26. september, 9.00:
Otvoritvena slovesnost DEKD

28. september, 10.00-12.00:
Živ-žav – Društvo Brusnica

29. september, 9.00:
RTV – snemanje viteške dvorane

30. september, 9.45:
Sprejem za udeležence Comeniusa OŠ Spodnja Polskava



10. oktober, 18.00:
Odprtje razstave Rudija Lončariča

11. oktober, 11.00:
Slovesnost ob 70-letnici začetka delovanja Partizanske bolnišnice Jesen

25. oktober, 16.00:
Vošnjakovo leto kulture – Večer z napitnicami in predstavitev knjige Josipa Vošnjaka Umno kletarstvo

29. oktober, 19.00:
Koncert – Martin Belič

30. oktober, 13.00:
Slovesnost pri kostnici



5. oktober, 13.00:
Zaključek dejavnosti – Dediščina gre v šole

14. oktober, 18.00:
Sv. Martin – predavanje dr. Ferdinanda Šerbelja

28. oktober, 13.00:
Podelitev priznanj in nagrad inovatorjem in jubilantom tovarne Impol

28. oktober, 14.00:
Prednovoletno srečanje Zavoda za zaposlovanje Slovenska Bistrica



11. december, 19.30:
Koncert – Vivere in Oktet Planika

12. december, 13.00:
Županov sprejem za direktorje javnih zavodov

16. december, 16.-20.00:
Praznično grajsko mesto

17. december, 8.00:
Konferenca – Sodelovanje občine Slovenska Bistrica z Albanijo

17. december, 15.00:
Glasbena šola Nota – zaključna prireditev

17. december, 16.-20.00:
Praznično grajsko mesto

18. december, 12.00:
Prednovoletno srečanje Zavoda za zaposlovanje Maribor

18. december, 16.-20.00:
Praznično grajsko mesto

19. december, 12.00:
Županov sprejem za goste z Murterja

19. december, 16.-20.00:
Praznično grajsko mesto

19. december, 17.00:
Prireditev Judo zveze Slovenije s podelitvijo priznanj

20. december, 16.-20.00:
Praznično grajsko mesto

21. december, 16.-20.00:
Praznično grajsko mesto

21. december, 16.00:
Pozeleneli grajski škrat (naročen dogodek)