ARHIV PRIREDITEV 2015

3. januar, 11.00:
Komemoracija pri Treh žebljih

8. januar, 18.00:
Akademija ob spominskem dnevu občine Slovenska Bistrica

15. januar, 12.00:
Županov sprejem za prostovoljce


 

5. februar, 19.00:
Akademija s podelitvijo Romihovih priznanj ob Slovenskem kulturnem prazniku

7. februar, 19.00:
Povodni mož z modno revijo

13. februar, 12.00:
Ekskurzija v Narodno galerijo – razstava Ivane Kobilce

19. februar, 12.00:
Ekskurzija v Narodno galerijo – razstava Ivane Kobilce

28. februar, 9.00:
Izdelava velikonočnih pisanic z go. Štefko Šafarič



7. marec, 19.00:
Povodni mož z modno revijo

12. marec, 19.00:
Akademija ob občinskem prazniku

13. marec, 15.00:
Simpozij o dr. Jožetu Pučniku

19. marec, 18.00:
Odprtje razstave Europa Donna

20. marec, 18.00:
Predavanje dr. Irene Selišnik – Ženske v primežu 1. svet. vojne

21. marec, 7.00:
Izlet po Vošnjakovi poti z dr. Ferdinandom Šerbeljem

25. marec, 18.00:
Žalna seja za dr. Zoro Janžekovič

26. marec, 19.00:
Koncert Piazzoleky  z Ano Bezjak

27. marec, cel dan:
Pozdrav pomladi – etnološka prireditev v okviru Cvetnega petka



15. april, 8.30:
Učna ura + kuharska delavnica (naročen dogodek)

16. april, 19.00:
Koncert Podokničarji

21. april, 11.00:
Srečanje župana z direktorji

22. april, 9.00-13.00:
Kovačev dan (naročen dogodek)

22. april, 18.00:
Odprtje razstave Matjaža Stoparja

24. april, 9.00:
Učna ura + delavnica (naročen dogodek)



7. maj, 19.00:
Koncert Žive in Neje Skrbiš

12. maj, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

13. maj, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

14. maj, 19.00:
Koncert Godalnega kvarteta Tartini

15. maj, 19.00:
Predstavitev knjige Simone Babič

16. maj, 11.00:
Odprtje razstave Od tradicionelne do sodobne keramike

16. maj, 11.00-18.00:
1. Rokodelski praznik

20. maj, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

21. maj, 19.00:
Koncert – Solisti GŠ Slovenska Bistrica

25. maj, 9.30:
Tiskovna konferenca

25. maj, 11.00:
Učna ura

26. maj, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

27. maj, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

28. maj, 19.00:
Predavanje o soški fronti – dr. Ferdinand Šerbelj

28. maj, 19.00:
Koncert – Orkestri GŠ Slovenska Bistrica

30-31. maj, cel dan:
Izlet Po poteh soške fronte



3. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

4. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

7. junij, 10.00:
Interaktivne doživljajske delavnice na Ančnikovem gradišču

8. junij, 19.00:
Modna revija z Evo Ano Kazič

9. junij, 19.00:
Diplomski nastop z OPz KUD Štefana Romiha Črešnjevec

10. junij, 10.00:
Novinarska konferenca – Rojstvo Evrope

10. junij, 13.00:
Županov sprejem za športnike

12. junij, 8.15:
Radijska tribuna – v živo z Ančnikovega gradišča

13. junij, dopoldan:
Evropsko srečanje motoristov

13. junij, 10.00:
Interaktivne doživljajske delavnice na Ančnikovem gradišču

15. junij, 12.00:
Županova petica

16. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

17. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

17. junij, 19.00:
Predavanje o Nepalu

18. junij, 9.00-13.00:
Pastirčkov dan (naročen dogodek)

18. junij, 18.00:
Odprtje razstave Iveta Šubica

19. junij, 19.00:
2. Bistriški tabor

20. junij, 10.00:
Interaktivne doživljajske delavnice na Ančnikovem gradišču

22. junij, 17.00:
Zaključni koncert učencev glasbene šole Nota, Nadje Stegne

27. junij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

28. junij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

29. junij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

30. junij, 11.00:
Lions klub – Vročitev donacije za odpravo posledic potresa v Nepalu Vikiju Grošlju

30. junij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola



1. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

2. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

3. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

3. julij, 20.30:
Komedija – Tak.si

4. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

5. julij, 15.00-20.00:
Španzlova slikarska šola

6. julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

7. julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

8. julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

8. julij, 10.00:
Interaktivne doživljajske delavnice na Ančnikovem gradišču

9. julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

10. julij, 9.00-11.00:
Poletne ustvarjalne delavnice

10. julij, 20.30:
Koncert Tanje Žagar in Vipavkih tamburašev

11. julij, 10.00:
Interaktivne doživljajske delavnice na Ančnikovem gradišču

13. julij, 10.00:
Podelitev spričeval splošne mature


21. avgust, 20.30, Bistriški grad: STAROBISTRIŠKI VEČERI
ANSAMBEL Amsterdam Corelli Collective – koncert baročne glasbe v okviru Festivala Seviqc Brežice



4. september, od 9.00 dalje:
Podobe bistriških domačij

9. september, od 9.00 dalje:
Podobe bistriških domačij

11. september, 20.00:
Koncert – Manca Izmajlova

15. september, 11.00:
Novinarska konferenca – Rojstvo Evrope

15. september, 18.00:
Koncert učiteljev Glasbene šole Slovenska Bistrica

23. september, 18.00:
Predmagistrski koncert klasične harmonike- Jože Pongračič

25. september, 18.00:
Zlata vrtnica



3. oktober, 10.00:
Slovesnost ob 30-letnici izkopavanj na Ančnikovem gradišču

9. oktober, 17.00:
Ayurveda – predavanje in kuharska delavnica

15. oktober, cel dan:
Snemanje spota za Europa Donna

16. oktober, 12.00:
Razglasitev Naj kopališča (RTV center Maribor – v živo)

16. oktober, 18.00:
Anton Martin Slomšek – predavanje F. Zabukoška

23. oktober, 18.00:
Literarno glasbeni večer s skupino Gemaj

24. oktober, 12.00:
Pohod po Vošnjakovi pisateljski poti

30. oktober, 13.30:
Slovesnost pri kostnici



3. november, 17.00:
Odprtje razstave Društva upokojencev Slovenska Bistrica

14. november, 11.00:
Novinarska konferenca – Direktor leta

20. november, 7.00-11.00:
Sobotna kuharija

26. november, 12.00:
Direktor leta, 25-let Panorame, 100-ti Klun

27. november, 8.00:
Novinarska konferenca v živo – 25-let Panorame

27. november, 13.00:
Impol – Podelitev priznanj in nagrad inovatorjem in jubilantom

28. november, 19.00:
Koncert – Vivere ob 20-letnici delovanja



5. december, 7.00-11.00:
Sobotna kuharija

5. december, 11.30:
Praznično grajsko mesto- Miklavževanje in peka piškotov

9. december, 17.00:
Prireditev Društva invalidov

10. december, 19.00:
Koncert – 25 let Okteta Planika

11. december, 8.00:
Ogled razstave glinenih kitajskih vojakov v Gradcu

12. december, 7.00-11.00:
Sobotna kuharija

12. december, 16.00-20.00:
Praznično grajsko mesto

12. december, 16.00:
Praznično grajsko mesto – Peka Lucijinega kruha

12. december, 17.00:
Praznično grajsko mesto – Ku-Kuc – gledališka predstava

13. december, 16.00-20.00:
Praznično grajsko mesto

13. december, 16.00:
Praznično grajsko mesto – Sajenje žita

18. december, 12.00:
Županov sprejem za direktorje javnih zavodov

18. december, 19.00:
Koncert – Šola petja Orfeus

19. december, 10.00:
Klapa z Murterja

19. december, 16.00-20.00:
Praznično grajsko mesto

19. december, 16.00:
Praznično grajsko mesto – Peka potice

19. december, 17.00:
Praznično grajsko mesto -Miška Frida

20. december, 16.00-20.00:
Praznično grajsko mesto

20. december, 16.00:
Praznično grajsko mesto – Adventna maša

20. december, 17.00:
Praznično grajsko mesto – Ku-Kuc – gledališka predstava

22. december, 19.00:
Občinska proslava ob Dnevu samostojnosti in enotnosti